Nesuď pár podle povídky a povídku podle páru.

8. kapitola

24. ledna 2016 v 12:00 | Rewcare & Mišule |  Experiment
A/N: Po delší době opět další kapitola našeho Experimentu! :) Do příběhu se nám začínají zapojovat i ostatní přátelé našich hlavních hrdinů...

Hermiona se líčila v koupelně a přemýšlela nad nespravedlnostmi života. Jediné, co chtěla v sobotu večer opravdu dělat, bylo zajít do Doupěte a pořádně se Ginny vyplakat na rameno ohledně všech stresujících událostí, co se jí v tomto týdnu přihodily. Náhle se nad sebou zastyděla… Seamus měl besedu se svou první knihou a ona místo toho, co by byla nadšená z jeho úspěchu, přemýšlela nad svými vlastními problémy.

Její úvahy přerušil Ron.

"Hermiono! Přijdeme pozdě!" zavolal na ni z obývacího pokoje.

"Ještě minutku!" odpověděla mu a spěšně si začala formovat účes.

Ron si zatím v předsíni urovnával bledě modrého motýlka s bílými puntíky. V rudé košili a oříškovém obleku vypadal jako ze země Oz, nicméně snaha byla.

Hermiona konečně vylezla z koupelny. Večerní róba jí sedla jako ulitá, zvýrazňovala přednosti a zároveň ukrývala nedostatky. Vyčesané kadeře odhalovaly ladnou šíji a tmavé polobotky na nízkém podpatku na šněrování dodaly vzhledu šmrnc a eleganci.
Ron na ni zůstal zírat s pootevřenou pusou. Z transu ho probral až zvuk Hermionina zděšeného hlasu.


"Promerlina, Rone! Sundej to!"

"C-co?" nechápal zrzek.

Zmateně pozoroval snoubenku pobíhající kolem. Během vteřiny byla u něj a z ramen mu sundávala krvavě zbarvenou košili. Nahradila ji smetanově bílou a motýlka vyměnila za kravatu hezky ladící s oblekem. Odstoupila o krok a změřila si ho kritickým pohledem.

"Není to nejlepší, ale hrozba zahnána."

"Jaká zas hrozba?" zamračil se Ron nechápavě, zatímco ho vystrkovala ze dveří jejich malého bytečku. Stále úplně nepobral, co se to právě stalo, ale uznal za vhodné nad tím hlouběji nepřemýšlet. S hlasitým prásk se přemístili. Dopadli do hloučku kouzelníků stojících před Krucánky a kaňoury v Příčné ulici.
Nebyl to ani tak hlouček, jako spíš hluk. Překřikovali se a hádali, až z toho šla hlava kolem.

"Hej, vy dva tam!" ozvalo se za nimi.

Naráz se otočili. Vedle obchodu na ně mával a poskakoval jejich dlouholetý přítel Seamus. Usmíval se od ucha k uchu a volal jejich jména. Chvíli trvalo, než se prodrali skrz postávající kouzelníky a čarodějky, ale vzápětí se už nadšeně vítali.

"Držím vám místo tam vzadu," mrkl na ně po celém tom ceremoniálu pozdravů a otevřel dveře do obchodu. Pokud tam venku byl hlouček, tady propuklo davové šílenství. Horda nedočkavých čtenářů tlačících se co nejvíce dopředu Seamusovi strkali své výtisky a dožadovali se podpisů. Hermioně neušlo, že většina z nich byla o dost mladší než ona sama a vypadali, řekněme, trochu jako nerdi.

Jakmile se probojovali na druhou stranu knihkupectví a prošli malými dveřmi, ocitli se ve skladu, momentálně improvizovaném zákulisí. Jako první je do očí uhodily rudé vlasy, hned vzápětí si uvědomili, o koho jde.

"Harry, Ginny, kdy jste dorazili?"

"Před pár minutami," odpověděl Hermioně Harry. Společně se svou manželkou vstal a všichni se začali objímat a plácat po zádech. Po chvíli se k nim připojili i Lenka, Dean a Neville se svou novou přítelkyní Petty.

"Lidi, jsem tak rád, že jste přišli, moc to pro mě znamená," červenal se Seamus. Vypadal trochu naměkko.

"Jsme tu pro tebe," ujala se slova Petty. Přestože Seamuse viděla pravděpodobně oprvé v životě, mluvila s ním jako se starým známým. Každou chvíli si upravovala své dokonalé blonďaté vlasy. Na Hermionu působila opravdu nesympaticky, nicméně s Nevillem vypadali jako šťastný pár.

"Děkuji ti, Petty," odpověděl nervózně Seamus. Dívka se jen usmála.

"Jdu na to," otočil se na podpatku a vyšel ze dveří. Ostatní ho následovali. Posadil se doprostřed za dlouhý mahagonový stůl na samém konci obchůdku. Po pravici měl staršího pána se stříbrnými vlasy, přívětivým úsměvem a veselýma očima. Po levici mu seděla žena s ostře řezanými rysy, tmavými vlasy lemujícími obličej a hranatými brýlemi posazenými na konci dlouhého nosu.

Starší muž vstal a mávnutím ruky ujednal ticho. Ačkoliv na pohled působil velmi přívětivě, bylo v něm cosi autoritativního.

Hermiona s ostatními postávali vedle dveří do zákulisí.

"Děkujeme všem, co dnes přišli," usmál se.

Byl to takový roztomilý dědeček, zatímco tmavovlasá dáma vedle něj se neustále mračila. Hermiona měla skvělý výhled. Viděla do všech obličejů mladých kouzelníků.

"...velký den, jste ti nejlepší fanoušci."

Blonďatá hlava?

"...velmi mladý spisovatel, nicméně má mnoho zážitků," obecenstvo se zasmálo.

Vysoký, blonďatá hlava.

"A teď už pár slov od samotného autora," starší pán se posadil, zatímco Seamus postavil.

Je to Malfoy. Určitě je to Malfoy. Co ten tu chce?

"Ahoj všichni! Jste úžasní, fakt. Kdyby to někdo nevěděl, vítám vás na prvním uvedení mé vůbec první knihy (Ne)legální pyrotechnika a jiná bum v Bradavicích," následovala další salva smíchu. Malfoy se usmál. Hezky se usmál.

"Mé tisíceré díky patří mezi jinými mému dobrému příteli, bez jehož finanční a psychické podpory bych ji nikdy nevydal. Draco Malfoy, dámy a pánové!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 agata agata | 7. března 2016 v 3:16 | Reagovat

Teď jsem povídku náhodou našla a zhltala všech osm kapitol  na ex!!:-P!
Budeš ji dopisovat, nebo se zařadí mezi ty označené ,,nikdy nedokončeno" :-( ?
Bude to škoda, víš! Je prima a je velmi obsahově zajímavá a dobře psaná!! Moc ráda bych se dozvěděla, jak to dopadne!! O jaký experiment se jedná, jestli Hermiona otěhotní truc doktorským předpovědím, a jestli s ní Ron zůstane/asi ne...je to dramionka/. Prosím tě, pokračuj, ano???!!! Díky ;-)  :-x  :D :-)

2 Mišule Mišule | Web | 14. března 2016 v 19:16 | Reagovat

Mockrát děkujeme za chválu! :-) (mluvím i za Rewcare)
Dopisovat ji budeme určitě, máme to naplánováno na hodně dopředu, jen to trochu nezvládáme skloubit s tím časem  :-(
Zvlášť obtížné to je, když to píšeme ve dvou - musíme vždy čekat na kapitolu té druhé, abychom mohly pokračovat...
Ale milé komentáře vždycky dodají motivaci, tak teď snad budeme zase přidávat rychleji! :-)

3 agata agata | 26. března 2016 v 19:42 | Reagovat

Klikám tu a klikám.. :-(...  áách jóó... :-)  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(

4 agata agata | 12. dubna 2016 v 11:03 | Reagovat

Nevím proč, ale mám takové tušeníčko...?? :-x  :-x   :-x :-x  a tak se těším!!! :-)  :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama