Nesuď pár podle povídky a povídku podle páru.

K mottu

24. listopadu 2015 v 21:36 | Mišule |  Ostatní články
Perfekcionistům a ostatním vnímavým lidem, co tu byli víckrát než jednou, určitě neuniklo, že jsme si přibližně před měsícem změnily motto blogu.
"Nesuď pár podle povídky a povídku podle páru."
Jasně, hezká věta, říkáte si nejspíš, ale proč o tom ta holka má potřebu psát článek?
Jednoduše z toho důvodu, že mám strach, že by někdo nepochopil celou myšlenku. Můžete se podívat na kteroukoli Potterheadskou stránku nebo skupinu. Vlastně kteroukoli jinou stránku nebo skupinu zabývající se fandomy celkově... A co tam najdete? Hádky ohledně párů a povídek!


Nepřijde Vám to trochu zbytečné? Sto lidí, sto chutí... Chápu, že někomu mohou vadit (fem)slashové páry a to ani zdaleka nemusí být homofób a na druhou stranu jsou zas fanoušci, kteří nic kromě slashe nečtou.
Já mám radši hetero páry, ale když narazím na zajímavou slashovou povídku, taky si ji s chutí přečtu.
Jako názorný příklad, proč bychom se všichni měli řídit větičkou nahoře, uvedu to, že jsem kdysi chovala totální odpor ke Snarry... Pak jsem podlehla tlaku okolí a přečetla si Elysejský klíč (vřele doporučuju :) ) a zjistila jsem, že je to jedna z nejlepších povídek, na které jsem kdy měla tu čest narazit. Snarry pořád nijak nevyhledávám, ale pointou je, že už se před ním neuzavírám - vím, že bych mohla o hodně přijít.
A tak je to se všemi páry... Věřím tomu, že tady máme spoustu Dramione shipperů, tak dám příklad s Dramione: Kolik Dramione povídek jste četli? Kolik z nich Vás nějakým způsobem ovlivnilo, kolik z nich jste četli víckrát než jednou, na kolik z nich nedáte dopustit? A přitom jsou lidi, kteří Dramione odmítají z principu, jen proto, že by: "Draca chtěli pro sebe", nedokážou "si je představit spolu" nebo mají pocit, že "Draco si Herm nezaslouží". Rozumím jim, mají totálně nárok na svůj názor, ale nepřijde Vám škoda, když si uvědomíte, o co všechno příchází? Případně o co přicházíte Vy, když nedáte šanci těm párům, kterým jiní lidé ano? A když si přečtete jednu jedinou povídku, která Vám jen nemusí sednout, může být špatně napsaná nebo něco podobného, nutně to neznamená, že ten pár stojí za nic. :D
Druhá část toho moudra nemá tak hlubokou myšlenku, jde prostě jen o to, že i když najdete povídku se svým oblíbeným párem, nic Vám nemůže zaručit, že to nepsala nějaká začínající desetiletá holčička procvičující si pravopisné chyby. :)
Pokud byl někdo tak odvážný a vytrvalý a dočetl až sem, budu ráda, když napíšete do komentáře svůj názor, jestli se mnou souhlasíte či ne, co byste doplnili a tak dál... :) :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 samba samba | 1. prosince 2015 v 9:57 | Reagovat

Já jsem zrovna jedna z těch, co se musela přemlouvat do jiných párů než mám v oblibě a nelituji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama