Nesuď pár podle povídky a povídku podle páru.

5. kapitola

18. října 2015 v 12:20 | Mišule & Rewcare |  Experiment
Druhý den si během ranní hygieny znovu přehrávala svůj včerejší rozhovor s Ronem.

"Samozřejmě, že chci! Miluju tě…," rozbrečela se.
Ron si zhluboka povzdechl.
"Ty víš, jak moc toužím po dětech…," začal.
"Minimálně stejně tak, jako ty. A to zvládnu překonat. Chci s tebou být do konce života. Ale chci děti. Takže když nemůžeme mít vlastní, adoptujeme si něco malého, roztomilého a hlavně zrzavého. Jenom si představ, kolik dětí ze sirotčinců by si přálo rodiče, jako jsme my dva."

Hermiona k němu zvedla své uslzené oči. Bylo poznat, jak se Ron přemáhá, aby to řekl, ale tak moc ji miloval, že se přes to dokázal přenést. Když si představila, že ještě ten den ráno slintala nad cizí postavou, byla jí hanba.
Ten nešťastný den zakončili vzájemným si dokazováním, jak moc se milují, v jejich nepříliš pohodlné, ale přesto skvělé manželské posteli.

Dojedla snídani a zamířila směrem ke krbu. Potom si vzpomněla na své včerejší ranní dobrodružství a raději se s povzdechem přemístila.
Ocitla se ve své kanceláři na Ministerstvu kouzel… Ale nebyla tam sama.Jistý blonďatý a nadmíru nevítaný kouzelník seděl u jejího pracovního stolu, houpal se na její židli a prohlížel si její výzkumy.

"Malfoyi! Co tady, u Merlina, děláš?!" vykřikla šokovaně.
Malfoy se na ni podíval s pobaveným výrazem ve tváři.
"Co tady dělám? To taky ještě pořádně nevím. Nejspíš pracuju."

Hermionin mozek začal pracovat na plné obrátky. Trochu zmateně se ho zeptala:
"Takže, ty jsi tady teďka… nově?"
"Dalo by se to tak říct," přikývl Malfoy
"Ale zbytečně se nevzrušuj, jsem tu jenom na pár týdnů, než si dodělám potřebné vzdělání," dodal vzápětí.

Ačkoliv by Hermiona ráda věděla, co za vzdělání si potřebuje dodělat, rozhodla se v tom nerýpat. Místo toho se jala řešit závažnější věci.
"To je sice hrozně pěkný, Draco," použila jeho křestní jméno, aby Malfoyovi dokázala svou nadřazenost, ale vysloužila si od něj jenom zvednuté obočí.
Lepší bude vrátit se k příjmení…
"ale to pořád nevysvětluje, co děláš v mojí kanceláři."


Malfoy neměl ani tolik slušnosti, aby se přestal houpat.

"Takový bystrý mozeček, Hermiono, a nepřijde na něco tak triviálního? To mě udivuje…" Z jeho slov zlehka odkapával jemný sarkasmus.
"Krom toho, tys mi přece taky nevysvětlila, jak ses včera ocitla u mě doma. Nebo se mi to snad zdálo? Ale ne, na tom světlém koberci v ložnici mám pořád otisky bot, to by nejspíš sen nedokázal, co myslíš?"

Hermioně klesla čelist a než se zmohla na koktavé vysvětlení své včerejší návštěvy, Malfoy pokračoval.

"Kvůli nedostatku místa jsem nemohl na tak krátkou dobu, co tady budu pracovat, dostat vlastní kancelář, tak mě šoupli k tobě. "
"Eh, cože?" dostala ze sebe.

Malfoy se rozesmál.
"Vážně nejsi tak bystrá, jak se o tobě říká. Ale tak jinak. Mám jednoho kamaráda, jehož kamarád je Albert Hardy. To je tvůj - teda náš - nadřízený. Díky tomu jsem tady. No a zkrátka a dobře nebyla žádná volná místnost, z níž bych si mohl udělat pracovnu, tak jsem požádal pana Hardyho, jestli by mě nemohl dát do kanceláře s tebou."

"Co?"

"Grangerová, už to není vtipný. Zapoj trochu tu věc, co máš na krku."
Hermiona se zhluboka nadechla a začala počítat do deseti. Když se uklidnila, rozhodla si udělat malou rekapitulaci.

"Takže, pokud to správně chápu, zničehonic sis usmyslel, že chceš mít práci a tak jsi využil nějakých kontaktů a dostal se na místo, kde nemají lidi bez speciálního výcviku co dělat. Potom jsi řekl mému nadřízenému, že chceš následujících několik týdnů strávit osm hodin, pět dní v týdnu v mé kanceláři. Se mnou."

"Přesně tak," zazubil se ten ďábel.

"Proč…?" hlesla Hermiona zmateně.

"Není to snad naprosto jasný?" zeptal se Malfoy stále s potměšilým úsměvem na rtech.

"Je to pár dní, co jsem se vrátil po dvou letech z Francie, kde byli všichni neuvěřitelně upjatý. Tak jsem se rozhodl, že bych si mohl užít trochu srandy, než začnu zase naplno makat… A co by mohlo být vtipnější, než tvoje utrpení?"


Hermiona nedokázala potlačit zasténání. Doneste mi někdo studený obklad. Hned, prosím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama