Nesuď pár podle povídky a povídku podle páru.

1. kapitola

3. září 2015 v 22:07 | Mišule & Rewcare |  Experiment
A/N: Je tady první kapitola našeho projektu, který zatím necháváme beze jména a označovat ho budeme jako Experiment :D Pokud by Vás snad během čtení nějaký název napadl, napište nám ho do komentáře a pokud by se nám zalíbil, použijeme ho :)
Přejeme příjemné počteníčko :-)

Hermiona se choulila v rohu místnosti a tiše plakala. Jistě, měla by být šťastná, jelikož Ron se předevčírem konečně odhodlal požádat ji o ruku.

Jenže jak by mohla cítit štěstí, když jí lékouzelníci potvrdili její nejhorší obavy…? Jak je vůbec možné, že to nedokázali odůvodnit? Jak to, že nepřišli na to, proč? Jak to, že nezjistili dřív, že nemohou mít děti?

Hermiona se v duchu napomenula: Vstávej, brekem se ještě nic nevyřešilo! Je třeba neztrácet chladnou hlavu… Adopce je přece taky cesta, ne?

S tou myšlenkou a s odhodláním promluvit si o tom s Ronem hned, jak se oba vrátí z práce, hbitě vyskočila a přešla k zrcadlu. Odlíčila svou Čarovnou Magiřasenku, kterou měla od nedávného breku rozmazanou po celém obličeji, kriticky se zahleděla na své neučesatelné vlasy a potom se zkusila na svůj odraz povzbudivě usmát.
Moc to nevyšlo, ale už měla o krapet lepší náladu, takže se nadechla a přistoupila ke krbu, aby se mohla odletaxovat do práce.
Nabrala hrst prášku a vhodila ho do ohně.

Když vstupovala do plamenů, znovu se zamyslela nad myšlenkou si dítě adoptovat. Co jí na to řekne Ron? Byla si jistá, že bude souhlasit.

Ronald Weasley, její snoubenec a za necelé dva měsíce její manžel, už zhruba hodinu nebyl doma. Do práce odcházel vždy dost brzy a vracel se až okolo osmé večer. Ale co? Stejně najde nějaký čas, aby si s ním o tom pohovořila…

Kam že to chtěla? Ach ano, do práce. Nadechla se, aby mohla říct krbu, kam se chce dostat, ovšem nadýchala se štiplavého kouře a místo adresy: "Ministerstvo kouzel, odbor záhad" ze sebe dostala jen sípavé: "M-m-ministerstvo - "

Ale to už se točila ve smaragdově zelených plamenech. Tajně zadoufala, že je její krb tak inteligentní, že ji pošle do práce, ale merlinžel, místo, kde se objevila, rozhodně nevypadalo jako její pracovna.

"Do Tajemné komnaty!" zaklela Hermiona a podívala se na hodinky na svém levém zápěstí. Za tři minuty měla být v práci… Kdyby se hnedka otočila a nastoupila do krbu, téměř jistě by to ještě stihla. Ale nebyla by to přece Hermiona Grangerová, kdyby nebyla zvědavá, kde se objevila.

Zaposlouchala se a zdálo se, že v domě není ani živáčka. Potichu se začala rozhlížet okolo sebe a zjistila, že je v nějakém velmi prostorném a velmi luxusně zařízeném sídle. Smetanově bílé zdi se skvěle hodily ke karmínově rudým záclonám a křeslům stejné barvy. Díky ohromenosti vypustila z hlavy myšlenky na všechny problémy a povinnosti a potichoučku pokračovala dál.

Další místnost - patrně jídelna - měla uprostěd dlouhý ebenový stůl, u vyhaslého krbu majestátní koberec tmavě zelené barvy a na oknech dlouhé stříbrné závěsy.
"Jak zmijozelské," pomyslela si Hermiona s úšklebkem ve tváři.

Kdyby jí právě nepohlcovala její jediná temná stránka, a to zvědavost, a byla by schopna normálně uvažovat, nejspíš by si dala dohromady, co znamená "zmijozelská barva jídelny" v kombinaci s luxusním, obrovským sídlem a došlo by jí, komu asi patří.

Jenomže kdyby je zákeřné slovíčko a Hermionu právě nyní zvědavost pohlcovala, takže se zatajeným dechem pokračovala směrem do další místnosti, přemýšlejíc o tom, jestli bude stejně impozantní, jako ty předešlé.

Když vešla, zjistila, že se jedná o ložnici. Ale ne o nějakou hezkou ložnici, jak byste si možná představovali. Byla to ta NEJHEZČÍ ložnice, kterou kdy Hermiona Grangerová viděla. Pokoj byl zařízen v několika odstínech modré. Tmavě modré zdi působily jako moře, pohovka byla jemně modrá jako letní obloha, nebesa postele byla v barvách safírů a na posteli na ni zmateně a rozespale pomrkávaly dvě šedomodré, snad nejkrásnější oči na světě. Počkat! Oči?!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama